Видавництво книг та сучасні комп’ютерні технології |
Сучасні видавництва України не стоять на місці й активно освоюють нові технології, які дозволяють залучити ще більшу аудиторію людей до читання книжок та зробити цей процес неймовірно захоплюючим та цікавим. Один із таких нових прогресивних напрямків успішно почали освоювати і наші вітчизняні книжкові видавництва. Мова йде про інтерактивні книжки.
Цей термін доволі широкий і включає декілька понять, тому варто одразу зазначити про яке з них піде далі. Взагалі сам термін «інтерактивність» в перекладі з англійської мови означає взаємодію. В контексті видавництва книг він виражає можливість взаємодії між читачем та книгою, відкриття нових можливостей недоступних у паперовому варіанті. Інтерактивною книгою називають чотири види книжок. По-перше, електронні книги, доступ до яких ми отримуємо через Інтернет. По-друге, книги-ігри, які залучають читача до формування сюжету. По-третє, дитячі книжки-іграшки, які завдяки спеціальній формі передбачають для дитини окрім читання інші види діяльності (малювання, складання пазлів, різні ігри). І по-четверте, дитячі інтерактивні книги для планшетів. Саме про розвиток останнього з напрямків серед книжкових видавництв України ми і поговоримо.
Зараз існує велика кількість як державних так і приватних видавництв в Києві та інших містах України. Переважна більшість із них орієнтована на видавництво книг в класичному паперовому вигляді, і лише деякі наважуються на рішучі кроки та можуть дозволити собі такий експеримент як видати книгу для планшетів інтерактивного зразка. Найсміливішими та найкреативнішими виявилися видавництва в Києві («А-ба-ба-га-ла-ма-га», «KyivSeaPirates», «Glowberry Books») інтерактивні шедеври яких українські читачі змогли оцінити першими.
Безсумнівно, знайдуться критики, які знайдуть ряд недоліків в інтерактивних книжках для дітей (як і будь-чому новому). Першим їх зауваженням до видавництв буде те, що інтерактивна література не є доступною для кожної дитини в Україні, адже потребує спеціального пристрою (планшету) для ознайомлення. А така комп’ютерна техніка хоч і стає все більш популярною та розповсюдженою залишається недоступною для багатьох дітей через її високу вартість. Другим зауваженням буде те, що використання планшетів та комп’ютерів негативно вплине на зір дитини.
В інших країнах розробкою інтерактивної літератури вже давно і успішно займаються багато видавництв. Видаються книги не лише художнього характеру, а й підручники для навчання. Таку популярність можна пояснити тими неймовірно яскравими враженнями та задоволенням, які отримує дитина від читання інтерактивної книги.
Комментировать | « Пред. запись — К дневнику — След. запись » | Страницы: [1] [Новые] |