-Помощь новичкам

Всего опекалось новичков: 2
Проверено анкет за неделю: 0
За неделю набрано баллов: 0 (81646 место)
За все время набрано баллов: 16 (29119 место)

 -Поиск по дневнику

Поиск сообщений в Metodika

 -Подписка по e-mail

 

 -Статистика

Статистика LiveInternet.ru: показано количество хитов и посетителей
Создан: 10.02.2010
Записей: 4231
Комментариев: 4226
Написано: 10076


Видавництво книг та сучасні комп’ютерні технології

Суббота, 05 Декабря 2015 г. 16:07 + в цитатник

3676705_Snimok (450x196, 9Kb)Сучасні видавництва України не стоять на місці й активно освоюють нові технології, які дозволяють залучити ще більшу аудиторію людей до читання книжок та зробити цей процес неймовірно захоплюючим та цікавим. Один із таких нових прогресивних напрямків успішно почали освоювати і наші вітчизняні книжкові видавництва. Мова йде про інтерактивні книжки.

Цей термін доволі широкий і включає декілька понять, тому варто одразу зазначити про яке з них піде далі. Взагалі сам термін «інтерактивність» в перекладі з англійської мови означає взаємодію. В контексті видавництва книг він виражає можливість взаємодії між читачем та книгою, відкриття нових можливостей недоступних у паперовому варіанті. Інтерактивною книгою називають чотири види книжок. По-перше, електронні книги, доступ до яких ми отримуємо через Інтернет. По-друге, книги-ігри, які залучають читача до формування сюжету. По-третє, дитячі книжки-іграшки, які завдяки спеціальній формі передбачають для дитини окрім читання інші види діяльності (малювання, складання пазлів, різні ігри). І по-четверте, дитячі інтерактивні книги для планшетів. Саме про розвиток останнього з напрямків серед книжкових видавництв України ми і поговоримо.

Зараз існує велика кількість як державних так і приватних видавництв в Києві та інших містах України. Переважна більшість із них орієнтована на видавництво книг в класичному паперовому вигляді, і лише деякі наважуються на рішучі кроки та можуть дозволити собі такий експеримент як видати книгу для планшетів інтерактивного зразка. Найсміливішими та найкреативнішими виявилися видавництва в Києві («А-ба-ба-га-ла-ма-га», «KyivSeaPirates», «Glowberry Books») інтерактивні шедеври яких українські читачі змогли оцінити першими.

Безсумнівно, знайдуться критики, які знайдуть ряд недоліків в інтерактивних книжках для дітей (як і будь-чому новому). Першим їх зауваженням до видавництв буде те, що інтерактивна література не є доступною для кожної дитини в Україні, адже потребує спеціального пристрою (планшету) для ознайомлення. А така комп’ютерна техніка хоч і стає все більш популярною та розповсюдженою залишається недоступною для багатьох дітей через її високу вартість. Другим зауваженням буде те, що використання планшетів та комп’ютерів негативно вплине на зір дитини.

В інших країнах розробкою інтерактивної літератури вже давно і успішно займаються багато видавництв. Видаються книги не лише художнього характеру, а й підручники для навчання. Таку популярність можна пояснити тими неймовірно яскравими враженнями та задоволенням, які отримує дитина від читання інтерактивної книги.

 

Метки:  
Понравилось: 1 пользователю

Троян_95   обратиться по имени Суббота, 05 Декабря 2015 г. 23:21 (ссылка)
Обожнюю книги українською!! Дякую!!
Ответить С цитатой В цитатник
Перейти к дневнику

Пятница, 25 Декабря 2015 г. 00:19ссылка
Підтримую))))
 

Добавить комментарий:
Текст комментария: смайлики

Проверка орфографии: (найти ошибки)

Прикрепить картинку:

 Переводить URL в ссылку
 Подписаться на комментарии
 Подписать картинку