Декілька рекомендацій, що дозволять отримати гарний врожай ріпаку. |
Зараз Україна розширила площі для посівів ріпаку, адже агрономи вважають, що це є дуже потрібна і рентабельна культура. Саме цьому кожен український агроном старається зібрати якнайбільший і самий якісний врожай, щоб виграти конкурентну гонку та отримати великий прибуток. Деяким це не вдається, а деяким і ні. Все через те, що досить мала кількість з них має уявлення про те, як правильно доглядати за озимим ріпаком. Тому, щоб отримати гарний урожай агроном повинен пам’ятати такі дуже важливі речі, про які ми зараз поговоримо.
По-перше, щоб покласти фундамент майбутнім здобуткам, слід почати з ретельного вибору насіння. Воно повинно бути якісне, відкаліброване та добре очищене. Тобто проводити закупку посівного матеріалу требу у перевірених компаній, що зарекомендували себе на українському ринку, як надійний постачальник посівного насіння. Коли ріпак озимий проросте, його негайно потрібно протруїти для того, щоб він не був вражений різноманітними хворобами та не спаплюжений шкідниками. Хто вважає цей метод небезпечним помиляється, адже вчені у сфері сільського господарства вже давно довели, що це найефективніший та безпечний засіб захисту рослин. Щоб насіння змогло перебути зиму, його потрібно сіяти не дуже густо, бо корені будуть переплітатися, і це не дозволить зберегтися посівам. Оптимальною густотою вважається – 4 кілограми на гектар.
Далі, якщо вам вдалося зберегти ріпак на протязі холодної зими, а сучасні гібриди європейських виробників дозволяють це, слід подумати, як збільшити урожай. У практиці зазвичай використовують регулятори росту рослин. Все пов’язано з тим, що саме вони дозволяють отримати чудовий та якісний урожай. Головним є те, що регулятори росту потрібно застосувати вчасно. Найбільш підходящим є момент, коли ріпак знаходиться у бутонізації.
Зараз існує безліч різноманітних препаратів для росту ріпаку, але чи є вони діючими. Про це ми запитали у фахівців і були здивовані. Нам відповіли, що регулятори росту не шкодять ріпаку, а тим більше, екології. За їхніми дослідженнями, в яких було представлено 4 препарати для росту (Біотрансформатор, Вермістин, Діазофіт та Емістим), найкращі результати по врожайності були у рослин, які оброблені Біатрансформатором. Адже цей препарат містить у собі велику кількість поживних речовин, таких як: Mg, В, Си, S, Na, Fc і сахарози. Це сприяє великій врожайності та високій якості рослини.
З повагою, Юрій Федорчук.
Комментировать | « Пред. запись — К дневнику — След. запись » | Страницы: [1] [Новые] |